• Otázky a odpovědi
  • Kontaktujte nás
  • Úvodní strana
  • Mapa serveru

Vyhledávání

Partnerský program

Kontakty

ABB s.r.o., Elektro-Praga

Resslova 3
466 02  Jablonec nad Nisou
GPS: 50°44'6.39"N, 15°11'5.02"E

tel.: 483 364 111
fax: 483 364 159
technická podpora: 800 800 104
e-mail: epj.jablonec@cz.abb.com

Ovládání Infračerveným signálem

Ovládání infračerveným (IR) signálem je známé díky jeho využívání v oblasti audiovizuální techniky. Řídicí signál se šíří podobně jako viditelné světlo – v cestě ovládacího signálu se nesmí nacházet žádná pevná překážka. Signál je také kódovaný, aby přijímač rozpoznal, jaké tlačítko vysílače bylo stisknuto. Ale protože nehrozí nežádoucí ovládání jiných přijímačů "přes zeď", využívají všechny vysílače stejnou sadu kódů. Kód se nastavuje na přijímači miniaturním otočným přepínačem.

Ruční vysílač IR signálu je určen pro ovládání až deseti přijímačů nebo jejich skupin. Kromě standardních povelů pro spínání nebo řízení jasu osvětlení či chodu žaluzií můžete využívat i tzv. světelné scény. To jsou přednastavené úrovně a stavy jednotlivých světel (světelných okruhů), popř. v kombinaci se žaluziemi, které najednou vyvoláte z paměti stiskem jediného tlačítka. Jednoduše si tak nastavíte příjemné osvětlení pro sledování televize, nebo přátelské setkání. Jedním tlačítkem také můžete vše vypnout.

Přijímače jsou integrované v krytech designových řad Future linear, Solo, Alpha exclusive, Impuls. Kombinují se s silovými jednotkami namontovanými do instalačních krabic. Celek potom může fungovat jako dálkově ovládaný spínač, dvojnásobný spínač, stmívač nebo žaluziový spínač. V nabídce je i několik vestavných přijímačů určených pro montáž do podhledů a snížených stropů.

 

Fotogalerie

ABB s.r.o., Elektro-Praga (c) 2006