• Otázky a odpovědi
 • Kontaktujte nás
 • Úvodní strana
 • Mapa serveru

Vyhledávání

Partnerský program

Kontakty

ABB s.r.o., Elektro-Praga

Resslova 3
466 02  Jablonec nad Nisou
GPS: 50°44'6.39"N, 15°11'5.02"E

tel.: 483 364 111
fax: 483 364 159
technická podpora: 800 800 104
e-mail: epj.jablonec@cz.abb.com

Domovní strážci

Ostražitost, výkon, úspornost

Venkovní snímače pohybu (domovní strážci) se využívají především k automatickému spínání vnějšího osvětlení budov. Nejenom že Vám usnadní orientaci v okolí domu za tmy, ale také Vás včas upozorní na nezvaného návštěvníka. Dokážou sledovat přístupové cesty, monitorovat pohyby podél zdi vlevo i vpravo nebo dokonce při instalaci na roh domu střežit obě sousední zdi najednou.

 

Zvolte si správný typ

Vybírejte podle toho, jaký potřebujete úhel zachycení a dosah:

 • 70° nebo 110° – příjezdové nebo přístupové cesty do 12 m
 • 220° – půlkruhová oblast o poloměru 16 m
 • 280° – instalace na roh budovy, snímání do vzdálenosti 16 m, i podél zdí

Moderní design strážců s úhlem zachycení 70° a 110° je zdůrazněn tím, že vystupují pouze nepatrně nad povrch fasády. Ostatní přístroje  hlídají i prostor přímo pod sebou a částečně i za sebou – při instalaci nad hlavním vchodem tak mohou mít obyvatelé domu cestu ven osvětlenou dříve, než vykročí ven. K dispozici je i varianta selektivní, která nereaguje na pohyb pod úrovní instalace – pobíhající pes nebo kočka si tedy neposvítí.

 

Možnosti nastavení

Oblast zachycení je možné podle potřeby přizpůsobit místním podmínkám nebo sklonu terénu natočením snímače ve dvou osách. S využitím adaptéru lze domovní strážce nainstalovat nejenom na stěnu, ale také zespodu pod balkon, pod střešní přesah apod. Oblast zachycení můžete také zúžit nebo zkrátit zakrytím určité části čočky speciální samolepicí clonkou, která je pro infračervené záření neprostupná a je součástí dodávky.

Chování snímače pohybu lze upravit nastavením základních parametrů (zpoždění vypnutí a prahová úroveň osvětlení). Pro bezdotykové přizpůsobení funkčnosti (např. rozsvícení světla na 4 hodiny) můžete využít infračervený vysílač.

 

Co můžete spínat?

Výstup domovních strážců je osazen spínacím relé, jehož spínací schopnost se liší podle typu – 6, 10 nebo 16 AX. Písmeno „X“ značí, že kromě žárovkových svítidel všeho druhu můžete bez problémů spínat napřímo i zářivky, transformátory, elektromotory, stykače aj. Jestliže potřebujete pokrýt prostorově složitou oblast nebo sledovat celý obvod domu, můžete propojit výstupy několika přístrojů, aby spínaly jeden světelný okruh společně.

 

A co to zkusit bezdrátově?

Ideální pro dodatečné instalace je bezdrátový domovní strážce. Snímací část s úhlem zachycení 220° je napájena z baterií, takže při instalaci nejste nijak omezeni rozvodem elektrické energie. Při zaregistrování pohybu se vyšle radiofrekvenční signál – ten je zachycen přijímačem, který sepne svítidlo o příkonu až 2 300 W. Snímacích prvků, na které přijímač reaguje, může být několik – to je ideální pro pokrytí rozlehlejších nebo členitých pozemků.

 

Fotogalerie

 • Domovní strážce Busch-Wächter® 70 MasterLINE – antracitová
 • Domovní strážce Busch-Wächter® 70 MasterLINE – bílá
 • Domovní strážce Busch-Wächter® 70 MasterLINE – titanová
 • Domovní strážce Busch-Wächter® 220 MasterLINE – bílá
 • Domovní strážce Busch-Wächter® 220 MasterLINE – titanová
 • Vysílač infračervený ruční, základní
ABB s.r.o., Elektro-Praga (c) 2006