• Otázky a odpovědi
  • Kontaktujte nás
  • Úvodní strana
  • Mapa serveru

Vyhledávání

Partnerský program

Kontakty

ABB s.r.o., Elektro-Praga

Resslova 3
466 02  Jablonec nad Nisou
GPS: 50°44'6.39"N, 15°11'5.02"E

tel.: 483 364 111
fax: 483 364 159
technická podpora: 800 800 104
e-mail: epj.jablonec@cz.abb.com

Časté dotazy

Co znamená výraz snímač?

Obecně jakýkoli přístroj předávajicí informaci do systému. V designovém provedeni se jedná o multifunkční vícetlačitkové chytré (systémové) vypínače, které mohou ovládat třeba jen jedno světlo jako běžný vypínač nebo na jeden stisk mnoho spotřebičů, či vyvolat scénu. Nedesignové provedení do instalační krabice či rozváděče snímá analogové veličiny a digitalní stavy tj. např sílu větru, únik vody, stav kontaktu.

Musím si vždy pořídit celý systém inteligentní elektroinstalace?

Ne, zvolíte si takový rozsah funkcí, jaký bude vyhovovat vašim potřebam a finančním možnostem, např.: pouze ovládáni vybrané části instalace (např. žaluzií), ovládání více částí instalace (např. osvětlení a vytápění), komplexní řízení domu, vzdálené ovládání instalace a přístup přes internet nebo GSM (lze doplnit později), doplnění instalace o nadstavbu Control4 pro ovládání multimedií (lze doplnit později).

Je inteligentní elektroinstalace do budoucna rozšířitelná?

Ano, a to jak o další funkce, další snímače a akční členy, tak i o bezdrátové vypínače v případě přestavby nebo v místech, kam nevedou nebo nemohou vést kabely.

Co je to Control4 a multimédia?

Control4 je moderní systém, umožňujicí ovládání audiovizuální techniky a médii. Jako nadstavba inteligentní instalace Ego-n® umožňuje i ovládání domovních technologií přes TV přijímač a vestavěné displeje.

Co jsou to světelné scény?

Rozlišení denního nebo nočního režimu místností - svití se jen tam, kde se nacházíte a v intenzitě, která je nejlepší pro danou situaci: sledováni TV, návštěva, letni zahrada, Vánoce, aj., které si sami vytvoříte. Scéna může zahrnovat nejen stav a úroveň nastaveni světelnych zdrojů, ale také žaluzií a teploty v místnosti, popř. nastavení hudby atd. Ovládáni centrální, individuální i automatické.

Co je to vizualizace?

Umožňuje ovládání a správu celého systému pomoci virtuálních ovládačů umístěných ve virtuálních místnostech, které si sami definujete. Vždy vidíte aktuální stav prvků elektroinstalace. Pomocí tabletu, chytrého telefonu nebo PC hned víte o aktualním stavu a můžete jej kdykoliv změnit. Lze vstupovat i přes internet. Pro komunikaci lze využít také WiFi.

Je nutné mít v instalaci ovládací displej nebo používat tablet apod.?

Naprosto ne. Záleží na uživateli, jestli je využije. Ego-n®  je konstruován jako systém domovní automatizace, která se ovládá jako běžná elektroinstalace. Všechny automatické funkce pro pohodlí, úspory energií, bezpečnost atd. běží tzv. na pozadí a žádné displeje nebo televize v každé místnosti nejsou potřeba. Nejsou potřeba ani jako centralní jednotky. Ego-n® je decentrální systém bez řídícího PC.

Umí Ego-n® spolupracovat se zabezpečovacím systémem?

Ano, umí. Přijímá zprávy ze zabezpečovacího systému a reaguje na ně. Při uplném opuštění domu aktivuje zabezpečovací systém. Umí komplexně propojit zabezpečovací systém s elektroinstalací.

Co znamená dálkové ovládání?

Ovládání v rámci domu tj. z pohovky, ze zahrady, z postele apod. Zejména prostřednictvím dálkového ručniho ovládače nebo tabletu. Prostě funkce pro pohodlí.

Co znamená vzdálené ovládání?

Ovládání mimo domov. V práci, na dovolené. Přes internet prostřednictvím PC, aplikace na tabletu nebo telefonu. Popř. ovládáni přes SMS.

Je pro systém Ego-n® potřeba projekt?

To závisí na investorovi a velikosti instalace. U větších instalací je určitě výhodou. Pro rodinný dům není zcela nezbytný. Základem je dohoda s elektromontážní firmou na požadovaných funkcích domu. Firma pak na základě vámi požadované urovně inteligence a komfortu zvolí správné inteligentní ovládací prvky, provede instalaci, oživení a zajistí výrobní dokumentaci.

ABB s.r.o., Elektro-Praga (c) 2006