• Otázky a odpovědi
  • Kontaktujte nás
  • Úvodní strana
  • Mapa serveru

Vyhledávání

Partnerský program

Kontakty

ABB s.r.o., Elektro-Praga

Resslova 3
466 02  Jablonec nad Nisou
GPS: 50°44'6.39"N, 15°11'5.02"E

tel.: 483 364 111
fax: 483 364 159
technická podpora: 800 800 104
e-mail: epj.jablonec@cz.abb.com

Co lze ovládat

Osvětlení

Vytvořte si vlastní světelné scény pro každou místnost a denní dobu nebo činnost, kterou chcete vykonávat.

  • automatické spínání osvětlení
  • rozlišení denního nebo nočního režimu
  • stmívání žárovek i halogenů podle nálady nebo podle Vaší činnosti

Svítí se vždy tam, kde se nacházíte, a v takové intenzitě, jakou potřebujete. Osvětlení lze řídit centrálně, individuálně nebo automatickým spínačem. A v noci? Žádné chození po tmě a hledání spínače. Příjemné tlumené osvětlení Vám posvítí na cestu.


Ovládání rolet, markýz a vrat

Těšte se na příjemné ranní vstávání, kdy Vás probudí sluneční paprsky. Rolety se automaticky vytáhnou v nastavený čas nebo se s příchodem soumraku opět zatáhnou. Na celém domě nahoru nebo dolů. Již žádné obíhání jednotlivých místností. Pusťte sluníčko domů tak, jak potřebujete.

A to není vše. Jak je příjemné otevřít si vjezdová a garážová vrata dálkovým ovladačem, ví každý, kdo musí zastavit před vraty, vjet a vrata zase zavřít. Ať si klidně prší.


Vytápění a klimatizace

Inteligentním řízením vytápění a klimatizace po jednotlivých místnostech lze dosáhnout velkých úspor. Individuálním ovládáním topných těles a jejich hlavic termostatem v každé místnosti ušetříte. Termostat komunikuje s hlavicí, která reguluje těleso a též reaguje např. na otevřené okno. Užijte si pohodlí, hlavice již Vaše ruce nepotřebují.

Inteligentní elektroinstalace řídí nejen tepelné zdroje, ale také topná tělesa.

A pokud se chystáte domů dříve a topení nebo klimatizace ještě neběží naplno, stačí zaslat SMS zprávu a o vše je postaráno.

 

Zásuvky a spotřebiče

Nejen osvětlení, rolety a vytápění tvoří elektroinstalaci vašeho domu. Je mnoho dalších spotřebičů. Zavlažování zahrady, filtrování bazénu, čerpadlo zahradního jezírka, vánoční výzdoba a všechna další zařízení připojená do zásuvky.

Máte další? Nevadí. To vše umí Ego-n® ovládat automaticky podle vašeho zadání tak, jak jej naučíte. Dosáhnete tím jak komfortu, tak úspor. Např. spuštěním spotřebičů jen v době levnější energie (nízký tarif) nebo vypnutím nepotřebných zásuvek při opuštění domu.

 

Podklady pro www_Ego-n 8

ABB s.r.o., Elektro-Praga (c) 2006