• Otázky a odpovědi
  • Kontaktujte nás
  • Úvodní strana
  • Mapa serveru
Aktuality

Vyhledávání

Partnerský program

Kontakty

ABB s.r.o., Elektro-Praga

Resslova 3
466 02  Jablonec nad Nisou
GPS: 50°44'6.39"N, 15°11'5.02"E

tel.: 483 364 111
fax: 483 364 159
technická podpora: 800 800 104
e-mail: epj.jablonec@cz.abb.com

Kompletní portfolio výrobků v ETIMu

(14.6.2018)

Data o všech výrobcích obsažených v katalogu Domovní elektroinstalační materiál nyní našim zákazníkům poskytujeme v podobě standardizovaného informačního modelu ETIM.

 

ETIM je zkratkou Evropský Technický Informační Model (European Technical Information Model). Standardizované informace o produktech, nezávisle na jazyku. Je to standardizace toku dat a výměny informací mezi zeměmi, jako jsou centrálně spravované databáze pro všechny dostupné produkty. Základním jazykem modelu je angličtina a každá zúčastněná země nebo společnost může použít model a zpracovat překlady v jejich rodném jazyce. Překlady budou přidány do centrální databáze, samozřejmě mohou být přidány specifické třídy, funkce nebo jiné požadované rozšíření pro jednotlivé země. Administrace bude provedena jednou skupinou, aby byla zajištěna jednotnost.

Klasifikace je možná pomocí tříd výrobků a vlastností, které jsou popsány standardizovaným způsobem. Navíc každá třída může mít různá synonyma. Vyhledávání správného produktu je pro každého mnohem jednodušší. Tímto způsobem klasifikace výrobků brání jazykovým nejasnostem a chybám a umožňuje identifikovat výrobek a obchodní údaje standardním způsobem a vyměňovat si je elektronicky mezi různými komerčními stranami.

Pomocí standardu ETIM standardu můžeme vytvářet například: 

  • klasifikaci výrobků dle ETIM,
  • sestavování katalogů,
  • vygenerování katalogu ve formátu BMEcat.

Tyto ETIM databáze společnosti ABB jsou k dispozici v adresáři: ftp://elsynn.abb.cz/

ABB s.r.o., Elektro-Praga (c) 2006