• Otázky a odpovědi
  • Kontaktujte nás
  • Úvodní strana
  • Mapa serveru
Aktuality

Vyhledávání

Partnerský program

Kontakty

ABB s.r.o., Elektro-Praga

Resslova 3
466 02  Jablonec nad Nisou
GPS: 50°44'6.39"N, 15°11'5.02"E

tel.: 483 364 111
fax: 483 364 159
technická podpora: 800 800 104
e-mail: epj.jablonec@cz.abb.com

Automatické snímače už jsou také rozdělené

Automatický spínač Tango rozdělený (20.3.2017)

Podobně jako kdysi u termostatů, také u interiérových snímačů pohybu ve středním segmentu došlo k rozdělení snímací a spínací jednotky. Obě části se nyní budou dodávat samostatně.

 

Automatické snímače pohybu jsou v dnešní době nedílnou součástí elektrických instalací zejména na chodbách, toaletách, schodištích a v garážích. Zkrátka všude tam, kde je zapotřebí bezdotykové spínání osvětlení nebo jiných elektrických prvků. Automatických spínačů od ABB existuje celá řada – liší se nejenom designovým a barevným provedením, ale také snímacími vlastnostmi, možnostmi nastavení, velikostí a druhem spínané zátěže apod.

I když se o vhodnosti pohybového čidla pro danou aplikaci poradíte s odborníkem, nikdy nevíte, jaké nároky na pohybové čidlo vyvstanou v budoucnu. Zvolený přístroj poté nemusí vyhovovat svými parametry dané aplikaci, ať už z důvodu špatné snímací charakteristiky nebo nevhodného spínacího prvku.

Nově bude nyní možné zvlášť objednat snímací a spínací jednotku u designových snímačů pohybu v řadách Swing®, Swing®L, Tango®, Levit®, Element®, Time®, Neo® a Neo® Tech. Toto opatření umožní vyměnit pouze dotčenou část, ať už z důvodu změny parametrů připojené zátěže, nebo poškození některého z prvků. Stejně tak bude možné zachovat spínací část přístroje při přechodu na jiný design, nebo použít všechny druhy spínacích prvků i v designech, kde to doposud možné nebylo.

ABB s.r.o., Elektro-Praga (c) 2006