• Otázky a odpovědi
 • Kontaktujte nás
 • Úvodní strana
 • Mapa serveru

Vyhledávání

Partnerský program

Kontakty

ABB s.r.o., Elektro-Praga

Resslova 3
466 02  Jablonec nad Nisou
GPS: 50°44'6.39"N, 15°11'5.02"E

tel.: 483 364 111
fax: 483 364 159
technická podpora: 800 800 104
e-mail: epj.jablonec@cz.abb.com

Vložit nový příspěvekVložit nový příspěvek

Inteligentní elektroinstalace (ABB i-bus® KNX, Ego-n®)

 • Datum vložení: 30.1.2018 7:06:09
  Od: Zdeněk Zámečník
  Předmět: 6134-0-0290
  Dobrý den, nemůžu k termostatu ABB 6128/01-866-500 najít anglickou aplikaci. Můžete mě poradit kde a jak stáhnout ?
 • Datum vložení: 6.9.2017 10:48:53
  Od: Tomáš Folprecht
  Předmět: ABB-free@home a TSA/K 24.1
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné připojit do systému ABB-free@home hlavici TSA/K 24.1? Lze ji připojit přímo na HA-M-0.6.1 nebo je nutný nějaký převodník? A zda jsou hlavice TSA/K 24.1 k dostání (možnost objednat) i u nás nebo jen v Německu? Nebo zda existují u nás jiné hlavice přímo pro tento systém? Děkuji

  Dobrý den, hlavice máme v sortimentu také. Máme dva typy - jeden pro 230 V AC a druhý pro 24 V DC. Vaši hlavici lze připojit, jen je potřeba přivést na kontakty topného aktoru i příšlušné ovládací napětí. Aktor pro topení je bezpotenciálový. Určitě existují i jiné typy hlavic. Rozpětí topného aktoru je 24 V - 230 V AC

 • Datum vložení: 30.12.2016 17:16:51
  Od: Jakub Suchý
  Předmět: topení ABB Free @ Home
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na podrobnosti ohledně řízení vypápění systémem Free@Home. Z technické dokumentace k jednotlivým prvkům systému jsem vyrozuměl, že akční členy topení jsou schopny ovládat běžně dostupné termoelektrické hlavice topných těles, nicméně současně s tím bych potřeboval spínat plynový kotel, aby hořák a oběhové čerpadlo byly v provozu, jen pokud je to potřeba (tj. pokled teploty na některém z termostatů) Obdobně bych potřeboval spínat například podlahové topení, což by mohl řešit v podstatě jen spínací akční člen, ale z manuálů nevyplývá, jestli jej lze použít v kombinaci s termostatem. Předem děkuji za odpověď.

  Řízení teploty je možné pomocí systému ABB-free@home několika způsoby. Lze využít akční členy topení 6ti a 12ti násobné. Tyto členy lze spojit s termostaty a řídit jejich spínání v závislosti na požadované teplotě.
  Termostat lze spojit i s akčním členem spínacím 4násobným, takže výstup relé na jednotlivých kanálech bude spínaný dle teploty, kterou měří termostat v místnosti. Jedná se jen o změnu charakteru akčního kanálu v "konfiguračním" režimu. V režimu nastavení kanálu akčního členu se zvolí "topný režim přídavného stupně" a propojí se s příslušným termostatem.

 • Datum vložení: 14.6.2015 16:35:01
  Od: Lukáš Zumr
  Předmět: Stmívání LED panelů Modus
  Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli můžu stmívat LED panel Modus QS3A600/B700 DALI pomocí modulu 0(1)-10V??? Případně, když jich budu mít ve skupině zapojených více paralelně za sebou. Děkuji.

  Pokud je výše zmíněný panel určen pro řízení signálem po DALI sběrnici, nepůjde v žádném případě stmívat signálem 1 - 10V. Pokuste se zjistit u dodavatele LED panelu, zda nedodává také typy s předřadníkem pro 1 - 10V. Modul pro řízení DALI sběrnice se v systému Ego-n bohužel nevyrábí.

 • Datum vložení: 30.12.2014 20:21:47
  Od: Jan Kohout
  Předmět: Integrace Egonu s ostatnimi pristroji
  Dobry den, ve svem dome mam nainstalovany system Ego-n pro ovladani svetel, zaluzii a zasuvek a zaroven k nemu mam jiz RF ovladani, snimace teploty a svetelnosti. Nyni bych rad do systemu pokud mozno zapojil i klimatizacni jednotky, ktere jsou ovladany pres IR(kazda zvlast), idealne tedy nejaky IR-wifi prevodnik do kazde mistnosti ci jakekoliv odpovidajici resseni a pridani teto polozky do aplikace Mautilus. V idealnim pripade kdyby tento prevodnik umel komunikovat i s TV/DVD a tyto pristroje byly taktez integrovany do aplikace Mautilus. Umoznuje toto system Egon? Dekuji predem za odpoved.

  Pokud mají vaše klimatizační jednotky možnost komunikovat prostřednictvím protokolu RS 485, lze je připojit do systému pomocí Modulu převodníku RS-485. Pokud existuje možnost ovládat je pomocí externích vstupů/výstupů, je možné spínat jednotlivé úrovně pomocí standardních spínacích modulů a stavy jednotek vyčítat pomocí modulů binárních vstupů.

 • Datum vložení: 7.11.2014 20:22:35
  Od: Martin Harcula
  Předmět: ego-n Regulácia kurenia
  Dobrý deň Zaujímalo by ma či existuje nejaké rozhranie na spojenie Ego-n a Ebus Protherm pre ovládanie kúrenia dakujem.

  Systém Ego-n komunikuje buď prostřednictvím modulů binárních vstupů, kdy jsou snímány stavy kontaktů nebo přítomnost napětí na připojovaném zařízení, nebo je k dispozici sériová komunikace prostřednictvím Modulu RS232/485.

 • Datum vložení: 7.10.2014 23:03:36
  Od: Petr
  Předmět: Ego-n app pro Windows Phone?
  Dobrý den, nejsou nějaké zprávy o možné dostupnosti aplikace Ego-n i pro Windows Phone?

  Aplikace pro ovládání systémové instalace Ego-n z tabletu nebo chytrého telefonu jsou k dispozici pro dva nejpoužívanější operační systémy Android a iOS. Ve WinPhone se o aplikaci neuvažuje, ale můžete použít starší řešení, založené na platformě Adobe Flash. Pak je ovládání dostupné z prohlížeče, který tuto možnost podporuje (například DOLPHIN). Zpravidla stačí doinstalovat Flash player.

 • Datum vložení: 2.5.2014 7:33:59
  Od: František Urban
  Předmět: Ovládání topného systému pomocí EGON
  Dobrý den chci se zeptat jakým způsobem mám připojit spínání oběhového čerpadla s topnou vodou z akumulační nádrže? Celý dům bude mít podlahové vytápění a to bude spínáno přes 3270-C67600 Modul spínací pro termohlavice. Jak funguje ovládání hlavic je mi jasné ale jakým způsobem se ovládá běh cirkulačního čerpadla? Když všechny hlavice budou zavřeny jak čerpadlo pozná že se má vypnout? A když třeba jen jedna hlavice se otevře nezačne proudit voda dokud se nerozběhne čerpadlo, můžete mi prosím poradit jakým způsobem se toto řeší?? Moc děkuji

  Bude třeba použít v instalaci modul logických funkcí 3270-C16400.

  Stav výstupů z modulu pro termohlavice zavést do vstupů hradel OR tak, aby platil logický součet, tedy i jeden výstup pro termohlavice sepnutý znamená logickou 1 na výstupu řetězce hradel OR a tedy sepnutí čerpadla.

 • Datum vložení: 9.4.2013 15:24:06
  Od: Ivo Karanský
  Předmět: Apple
  chci se zeptat jestli se pracuje na software pro dálkovou správu egon pomocí tabletu , který nepodporuje flash....všechna zařízení Apple???????????????????????????????

  Aplikaci Ego-n® pro Apple naleznete na App storu. Zatím není link přímo ze stránek.

 • Datum vložení: 25.3.2013 16:09:24
  Od: Bouda Jaroslav
  Předmět: Dotaz na ochranu proti přepětí
  Vážení, nejsem si jist jakou přepěťovou ochranu mám použít pro Ego-n. Citel má členění ochran pro MaR - Analogový telefon, ADSL - 48V, ISDN - Fipway,WorldFIP,FieldbusH2 - 4-20mA,smyčka 24V - Profibus-FMS,Interbus,Fieldbus-H1,Batibus,LON, 12V - Profibus-DP,Lonwork,12V Dehn má zase jiné členění Domnívám se, že 12V můžu vyloučit ale pak si nejsem jist čím se řídit při určení správné ochrany proti přepětí případně i bleskovým proudům. Mohli by jste mi poradit dle jakých parametrů mám správnou ochranu vybrat? Popřípadě mi doporučit vhodnou ochranu. S pozdravem a díky za odpověď Bouda Jaroslav

  U Modulu napájecího, řadového a dalších přístrojů (vybavených vlastním zdrojem) připojených na síťové napětí 230 V doporučujeme standardní ochranu proti přepětí typu B, C i D  přímo v rozváděči. Vlastní primární sběrnice je považována za SELV a neměla by v žádném případě opustit zónu LPT1. Jakkoliv připojená přepěťová ochrana již svými prvky připojenými k vodiči PE poruší SELV. Sekundární sběrnice je typu RS485 a mohou na ní být použity přepěťové ochrany pro běžné datové rozvody, např. DM-024/1 4R DJ.

 • Datum vložení: 13.2.2013 14:04:21
  Od: David Hrubý
  Předmět: Regulace teploty
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to nastavováním teploty topení v místnosti. Když budu přistupovat do Egona přes telefon s Androidem je možné měnit nastavení termostatů (samozřejmě myslím těch programovatelných) přes tohoto klienta ? Nebo teplotu lze jen monitorovat a měnit pouze na termostatu v místnosti ? Děkuji
  Pro systémovou instalaci Ego-n existují celkem 3 druhy termostatů:
  • Kolečkový - nastavit požadovanou teplotu lze pouze v místnosti na termostatu. Z telefonu lze překlápět do poklesu / do komfortu, zapnout / vypnout, zobrazit měřenou teplotu.
  • Programovatelný - nastavit požadovanou teplotu lze pouze v místnosti na termostatu. Z telefonu lze překlápět do poklesu / do komfortu, zapnout / vypnout, zobrazit měřenou teplotu.
  • Vestavný - nastavit požadovanou teplotu lze pouze telefonem, z telefonu lze překlápět do poklesu / do komfortu, zapnout / vypnout. zobrazit měřenou teplotu.
   • Tedy měnit nastavenou teplotu vzdáleně pomocí telefonu se systémem Android lze pouze u vestavného termostatu. U všech lze překlopit termostat do poklesové teploty, do komfortní teploty nebo jej zapnout či vypnout.

  • Datum vložení: 22.11.2012 19:22:29
   Od: Laštovička Jaromír
   Předmět: WEB prohlížeč
   Dobrý den, Chtěl bych EGO-N ovládat pomocí počítače přes WEB-ové prostředí. V lokální síti vše funguje bez problému na portu :80. Ale při vzdáleném přístupu přes internet bych potřeboval změnit standartní UDP port ze standartního :80 na jiný. Lze tento port někda v systému nastavit ? Při používání ego-n asistenta problém není tam je port 10001 a lze ho i uživatelsky nastavit, ale u WEBu si neumím poradit. Děkuji.

   Bude nutno použít router s funkcí mapování portů. Webové rozhranní používá fixně TCP port 80. Takže pokud má být veřejný port jiný, musí přemapování provést router. Jedná o TCP port, nikoli UDP.

  • Datum vložení: 14.11.2012 21:03:12
   Od: Laštovička Jaromír
   Předmět: Napájení EGO-N
   Dobrý den Nějaký čas vlastním systém EGO-N. Pořídil jsem si fotovoltaickou elektrárnu. Zabývám se možností napájet systém EGO-N z FVE. Lze nahradit modul napájecí systému EGO-N DC/DC měničem 12V/24V. Nebo raději doporučíte systém napájet přes měnič. V minulosti jsem měl EGO-N za UPS a moc mu to neprospělo. Po nějakém čase napájecí modul přestal pracovat. Děkuji za odpověď.
   Pro napájení systému Ego-n doporučujeme vždy použít systémový Modul napájecí, připojený na standardní síťové střídavé napětí 230V. Výstup Modulu napájecího obsahuje ochranné obvody pro případ přetížení nebo zkratu na primární sběrnici. Jmenovitý proud 1000mA zaručuje dostatečné napájení pro správnou funkci všech prvků na primární sběrnici. Objednací číslo je 3270-C16900. Váš původní Modul napájecí by bylo třeba podrobit analýze v našem servisním oddělení, aby bylo možno určit příčinu závady. Pokud máte vadný modul ještě k dispozici, prosím pošlete nám jej. 
  • Datum vložení: 13.8.2012 22:02:44
   Od: Jan Roth
   Předmět: dotykový displej
   Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali nabízíte instalační krabice pro dotykové displeje o velikosti 3,2 nebo 3,5 palce. Displej bude používán jako rozhraní pro ovládání např. osvětlení. Bohužel nemám přehled, jestli se vůbec něco takového vyrábí. Budu vděčný za každou radu. Děkuji za odpověď.

   ABB nevyrábí zmíněné instalační krabice.

  • Datum vložení: 8.6.2012 8:58:20
   Od: Luboš Hrdina
   Předmět: Egon + dálkové ovládání
   Dobrý den, v nasem RD dokoncujeme instalaci inteligentniho systemu Egon. Po nastaveni systemu napr. pres PC me dale zajima dalkove ovladani napr. osvetleni a volitelnych scen. Vim, ze existuje Vas dalkovy ovladac, ale chtel bych pouzit univerzalni IR ovladac na veskerou elektroniku od firmy Logitech a to Harmony One plus. Tento ovladac by si se svetelnymi prednastavenymi scenami mel poradit, navic se uci i od klasickych ovladacu co nezna. Podporuje vas system tedy tento ovladac popr.jiny od teto firmy? Moc diky za info

   V inteligentní instalaci Ego-n lze využít pro dálkové ovládání všechny radiofrekvenční vysílače ze sortimentu ABB. Signály od těchto vysílačů přijímá a předává dále do sběrnice RF přijímač, který je součástí standardního tlačítka nebo dvojnásobného tlačítka a lze jej tedy umístit tam, kde je to pro příjem RF signálu od těchto vysílačů nejvýhodnější. IR ovládání systém Egon neobsahuje a není tedy možno tento typ ovládání přímo v instalaci využít. Systém Ego-n je však možno zaintegrovat do systému CONTROL4 firmy Yatun (více na www.control4.cz). Pak je možno ovládat instalaci Ego-n i Vámi jmenovaným IR ovládačem. Systém CONTROL4 navíc umí řídit veškeré audiovizuální komponenty sám.

  • Datum vložení: 23.10.2011 22:31:33
   Od: Jaroslav Plachý
   Předmět: Egon asistent pro 64 bit operační systém
   Dobrý den, navazuji na poslední dotaz, zda bude verze software pro 64 bit operační systém. Ve win7 64 bit nelze program nainstalovat. Děkuji předem za odpověď.
   Program Egon Asistent 2 je určen i pro Win7 64 bit. V tomto OS jej můžete běžně používat. Zkontrolujte prosím správné nastavení zabezpečení vašeho systému.
  • Datum vložení: 1.4.2011 18:56:32
   Od: Ludvík Mondschein
   Předmět: egon asistent podpora windovs 7 64bit
   Dobry den mam nasledujíci dotaz jestli se zamíšlí podpora ego-n asistent i pro win7 64bit předem děkuji za informace
   Program Egon Asistent 2 je určen i pro Win7. V tomto OS jej můžete běžně používat.
  • Datum vložení: 14.3.2011 7:04:03
   Od: Martin Volek
   Předmět: ego-n a ekvitermni regulace topeni
   Dobry den,připravujeme klientovi inteligentní dům s egone-m a přišel požadavek na regulaci podlahového vytápění pro každou místnost a to ekvitermně. Jako zdroj tepla budou primárně sloužit solární články. O samotnou regulaci okruhu se postará systém soláru. Prakticky tedy půjde jen o řízení jednotlvých okruhů teplovodního podlahového topení. Bude možné pro toto použít nějakou jednotku egon-nu? Jde především o možnost regulace jednotlivých okruhů (zapnutí/vypnutí ventilu) a ekvitermní regulaci. Předem děkuji za informace.

   Pro regulaci jednotlivých okruhů lze použít Modul spínací pro termohlavice (3270-C67600). Jeden tento modul může ovládat až 6 termohlavic i v režimu pulsně šířkové modulace. V jednotlivých místnostech bude zapotřebí instalovat na sběrnici systému termostaty (s otočným nastavením teploty nebo s LCD displejem) či Moduly snímače teploty, vestavné (3279-C18010). Teplotu je možné měřit těmito přístroji s připojeným externím snímačem i v podlaze. Teplotu vody v okruhu podle ekvitermní křivky bude zapotřebí řešit samostatně mimo systém Ego-n.

  • Datum vložení: 16.2.2011 18:31:23
   Od: František Malý
   Předmět: Podlahové vytápění - termostat Ego-n
   Dobrý den, mám následující dotaz. V rodiném domku budu mít jako jedinou možnost vytápění topné kabely uložené v podlaze. Moje otázka se týká použití externího teplotního čidla (3273U-A90100) a termostatu Ego-n (3273E-A58100). Jde mi o to, jestli je možné použít _zároveň_ interní teplotní číslo v termostatu a externí snímač. Kde externím snímačem bych kontroloval teplotu podlahy (aby nedošlo k přehřátí) a interním teplotu vzduchu.

   Tato varianta je možná, teplotu v místnosti lze regulovat podle vnitřního čidla termostatu a snímač v podlaze použít pro limitování teploty topných kabelů.

  • Datum vložení: 15.2.2011 22:33:29
   Od: Pavel Beran
   Předmět: Ego-n, statistiky, funkce sw asistent atd.
   Dobrý den, rád bych se zeptal, zda-li software ego-n asistent či přímo komunikační modul pro Ego-n přístupný pomocí int. prohlížeče podporuje statistiky - například spotřebu eletrické energie jednotlivých spotřebičů, čas a dobu zapnutí/vypnutí atd. Děkuji

   Software pro vizualizaci a ovládání instalace neumožňuje sledování spotřeby elektrické energie. Lze jím dálkově monitorovat a  ovládat osvětlení, žaluzie, spotřebiče a topení.

  • 1-2021-4041-58
   Zpět na seznam Zpět na seznam
   ABB s.r.o., Elektro-Praga (c) 2006