• Otázky a odpovědi
 • Kontaktujte nás
 • Úvodní strana
 • Mapa serveru

Vyhledávání

Partnerský program

Kontakty

ABB s.r.o., Elektro-Praga

Resslova 3
466 02  Jablonec nad Nisou
GPS: 50°44'6.39"N, 15°11'5.02"E

tel.: 483 364 111
fax: 483 364 159
technická podpora: 800 800 104
e-mail: epj.jablonec@cz.abb.com

Vložit nový příspěvekVložit nový příspěvek

Elektronické přístroje (stmívače, snímače pohybu, termostaty, ...)

 • Datum vložení: 9.8.2018 6:21:01
  Od: Josef Jansa
  Předmět: Čidlo cyklicky spíná
  Tři roky fungovalo korektně. Nyní když dojde za snížených světelných podmínek na základě detekce pohybu k sepnutí světel, tak po vypršení potenciometrem nastavené doby čidlo relátkem světla odpojí. Běhěm dvou vteřin ovšem elektronika světla sepne znovu. Pokud je okolní osvětlení nedostatečné, tak takto cykluje celou noc, dokud není okolní osvětlení nad nastavenou hranicí. Pokud tedy večer projdu chodbou a čidlo rožne, musím zapnout poblíž jiný zdroj světla, který vytvoří dostatečné osvětlení. Jakmile po nastaveném čase světlo ovládané čidlem zhasne, zůstane již vypnuté - okolo je totiž dost světla z ručně zapnutého jiného zdroje. Takže když jdu večer do patra spát a světlo dole v chodbě mi rožne, musím rozsvítit i schody, utéci nahoru, počkat až zhasne čidlo dole v chodbě a pak ručně vypnout schody. Docela bojovka... Řešení se zdá nasnadě, dej tam jiné čidlo. To jsem udělal a to samé. Byl jsem přesvědčen, že to dělá elekronika a ne to relé - tam přece nic "chytrého" není.

  Popisovaná závada může být v některých případech způsobena vadou spínací jednotky, kde je kromě spínacího prvku umístěn i obvod zajišťující napájení přístroje. Vysokofrekvenční rušení na síti, připadně atmosferické přepětí mohou způsobit poničení napájecího obvodu a řídicí jednotka se pak při nesprávném napájení chová nekorektně.

 • Datum vložení: 11.5.2018 8:11:29
  Od: Vladimír Šob
  Předmět: Přijímač se spínačem NEO
  Chci se jenom ubezpečit, že v designové řadě NEO, nevyrábíte spínač, který by byl zároveň přijímač radiového signálu, jako je např. Tango typ 3299A-A23108 B. Pokud ho nevyrábíte bude se tedy muset použít přijímač do krabice a k němu radiový vysílač. Děkuji za odpověď.

  V designové řadě NEO skutečně není přístroj spínače s RF přijímačem k dispozici. Jak správně popisujete, jediným řešením je použití vestavného přijímače spolu s designovým vysílačem.

 • Datum vložení: 30.3.2018 8:44:36
  Od: Radim
  Předmět: Termostat 1098 UF-101
  Dobry den, Na podzim jsme od ABB koupil thermostat ABB 1098 UF-101 (obj.c. 1032-0-0509). Termostat pouzivame na podlahove vytapeni, kde merime teplotu v podlaze. S cim mel elektrikar problem, jak zapojit thermostat, aby spinal jen kdy mame slaby proud a podlahove topeni topilo jen v dobe slabeho proudu. Jeho odpoved byla, ze thermostat nema pripojeni na stabilni napajeni a tim ze ma jen baterii a ta se muze v dobe, kdy je silny proud (neni napajen slabym proudem) vybit a termosta se vyresetuje. Chtel jsme vas poprosit jestli je mozne tento termostat pouzivat jen na slaby proud a napajet ho aby se nevymazal. Chapu, ze by to slo casovym nastavenim termostatu, ale nechci kazdy ctvrt rok prenastavovat . Dekuji

  U tohoto typu termostatu není možné oddělit napájecí a spínanou fázi, takže jedinou možností jak spínat pouze v době nízkého tarifu je využití časového programu.

 • Datum vložení: 23.3.2018 9:35:05
  Od: Květa Červenková
  Předmět: 3292U-A0001 – návod k obsluze a montáži
  Vážení, žádám o zaslání návodu k obsluze a montáži spínací jednotky 3292U-A0001. Předem děkuji za spolupráci. Květa Červenková

  Spínací jednotka 3299U-A00001 byla vždy dodávána jako jeden celek společně s termostatem, tudíž pro ni neexistuje samostatný návod. Návod na starší verzi termostatů, jejichž součástí jsou i údaje o této spínací jednotce, naleznete zde.

   

 • Datum vložení: 8.3.2018 13:50:56
  Od: Milan Ćmiel
  Předmět: Přístroj spínače žaluziového Busch-Jalousiecontrol® II
  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaký počet žil a v jakém průřezu je potřeba pro zapojení tohoto přístroje jako centrální ovládání? Děkuji.

  Mezi centrálním prvkem a podřízenými přístroji jsou třeba 2 pracovní vodiče (povel nahoru/dolů) - stačí průřez 1 mm2. Samozřejmě musí být zajištěno napájení L/N.

  Podřízené přístroji na stejné úrovni musí být propojeny 4 pracovními vodiči - povel nahoru/dolů a napájení L/N. Dimenzování napájecích je podle předpokládaného celkového příkonu ovládaných motorů.

  Viz též zapojení - schéma vlevo dole.

 • Datum vložení: 30.1.2018 13:06:43
  Od: Josef Král
  Předmět: Stmívač pro LED žárovky
  Dobrý den, mám dotaz ohledně stmívače 6512-0-0335. Rád bych stmíval světlo v obývacím pokoji. V bytě mám všechna světla zapojeny do série pod jedním jističem. Je možné stmívač zapojit do této instalace, nebo potřebuje svůj vlastní přívod a svůj jistič? Děkuji za odpověď, Král

  Máte asi na mysli paralelní zapojení, tj. všechna svítidla jsou na jednom jističovém okruhu.
  Se stmívačem není problém - z pohledu instalace je to jako vypínač.

 • Datum vložení: 22.1.2018 19:16:23
  Od: J.Kohout
  Předmět: Žaluzie ovládání
  Dobrý den. Mám v RD 6 samostatných vnějších žaluzií a chci je ovládat Vašimi RF ovladači. 1/Mohu na dvě žaluzie použít Vysílač radiofrekvenčního (RF) signálu čtyřtlačítkový, nástěnný 3299E-A11908 01 s tím, že každá žaluzie bude tímto vysílačem ovládaná samostatně? 2/ Mohu ten samý vysílač použít na další žaluzii samostatně a druhá dvě tlačítka jako centrální ovládání pro tři žaluzie. 3/ Mohu Vysílač radiofrekvenčního (RF) signálu dvojtlačítkový, nástěnný 3299E-A21908 08 použít jako dva nezávislé centrální ovladače (každý v jednom podlaží domu) pro všech šest žaluzií 4/ Mohu nahradit Modul přijímače radiofrekvenčního (RF) signálu, žaluziový, vestavný 3299-15508 Spínačem žaluziovým s krátkocestným ovladačem, s přijímačem radiofrekvenčního (RF) signálu 3299E-A33108 01?? A chápu tedy správně, že tyto spínače budou rolety ovládat i kabelem?? 5/Lze osadit výše uvedené RF vysílače osadit do dvoj resp. třírámečků?? Mnohokrát děkuji za odpověď JK

  1) Vysílač 3299E-A11908 může jednotlačítkově ovládat 4 nezávislé kanály, nebo 2 nezávislá zařízení ve dvoutlačítkovém režimu, tudíž i dvě samostatné žaluzie.

  2) Jedním vysílačem můžete ovládat teoreticky "neomezený" počet přijímačů a každému kanálu nastavit jinou funkci, tudíž je možné použít dva kanály pro samostanou žaluzii a další dva jako centrální ovládání.

  3) Každý vysílač má z výroby nastaven unikátní ID kód a s každým přijímačem je možné spárovat až 32 vysílačů. Pokud je tedy použito více vysílačů, tak se žádným způsobem neovlivňují.

  4) Náhrada je možná, oba přístroje mají stejné zapojení. 3299E-A33108 je opatřen ovladačem s krátkocestným krytem s možností ovládání žaluzií přímo na přístroji.

  5) Nástěnné vysílače jsou v plochém provedení, takže je možné je umísťovat do vícenásobných rámečků s běžnými elekroinstalačními přístroji.

 • Datum vložení: 7.12.2017 18:37:31
  Od: Bedrich Honzicek
  Předmět: Termostat 3292A-A10301
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda ureguluji těmito termostaty umístěnými v každé místnosti, kde je teplovodní podlahové topení. Každá místnost má svůj okruh, některé místnosti mají dva okruhy, každý okruh je vyveden z rozdělovače. Topná voda bude odebírána z akunádoby, kde teplota bude nastavena dle ekvitermní křivky. Termostaty budou přímo ovládat hlavice na rozdělovači. jde o to, jestli nebude docházet k výkyvům díky setrvačnosti podlahy. Při nastavení adaptivní regulace. Děkuji za odpověď

  Při adaptivní regulaci termostat na základě několika vnitřních proměnných upravuje regulační algoritmus tak, aby minimalizoval velikost a počet překmitů při natápění v závislosti na vlastnostech topné soustavy. Ideální stav je takový, aby došlo k co možná nejrychlejšímu ohřevu na požadovanou úroveň bez překmitu. Termostat sleduje jednotlivé "náběhy" na požadovanou úroveň, ty vyhodnocuje a poté postupně upravuje vnitřní konstanty tak, aby se blížil ideálnímu stavu. Vždy záleží na provedení topné soustavy, ale ve většině případů by měly být tyto termostaty schopné setrvačnost topné soustavy uregulovat.

 • Datum vložení: 15.11.2017 0:49:59
  Od: Petr Skalicky
  Předmět: Termostat Tango
  Pro ovládání elektrických rohoží používám programovatelný termostat tango (ovládací jednotka 3292A-A10301)V části pokročilé nastavení se dá nastavit příkon zátěže připojené ke spínacímu přístroji pro termostat 3292U-A00003, a to v rozmezí 0 až 3,8 KW. Bude fungování termostatu ovlivněno (např. adaptivní funkce nebo přdvídání), pokud zátěž nebude nastavena (ponechám přednastavených 0 KW)?

  Parametr zátěž slouží jako kompenzace ohřevu přístroje procházejícím proudem. Pokud termostatem spínáte větší zátěž, procházející proud způsobuje ohřívání spínací jednotky a toto teplo ovlivňuje interní teplotní čidlo termostatu, který potom v prostorovém nebo kombinovaném režimu vypíná dříve, než teplota v místnosti dosáhne požadované hodnoty. Při spínání malých zátěží (termohlavice, stykače, atd.) je tento ohřev zanedbatelný a parametr zátěž nemusíte nastavovat.

 • Datum vložení: 13.10.2017 10:37:20
  Od: Lukáš Forman
  Předmět: Stmívač_LED_bez_paměti
  Dobrý den, chtěl bych v bytě instalovat stmívatelná LED světla. Zajímalo bě mě, zda existují v nabídce stmívače bez paměti předchozího nastaveného jasu, tak aby když rozsvítím fungoval jako klasický vypínač a nastavil jas vždy na maximální hodnotu bez ohledu na to, že byl jas před vypnutím stlumen a teprve když budu chtít si jas snížím. Ideální by se mi líbil takto fungující otočný stmívač, ale není to podmínka. Děkuji Lukáš Forman

  Paměť jasu u krátkocestného přístroje nelze vyřadit z činnosti. U otočného přístroje je jas dán natočením knoflíku.

 • Datum vložení: 18.9.2017 9:25:11
  Od: Nyklíčková Šárka
  Předmět: zvonek
  Dobrý den, máme na venkovním zvonku kryt č.3558A-B531, lze tento kryt vyměnit za kryt se symbolem zvonku od Vaší firmny? Děkuji

  Toto provedení se bohužel nevyrábí.

 • Datum vložení: 17.9.2017 22:59:33
  Od: Jan Vulc
  Předmět: Podsvětlení displeje termostatu Levit
  Dobrý den, mám v domě programovatelný termostat levit 3292H-A10301 01 a nějakým způsobem se mi podařilo vypnout podsvětlení displeje, takže si musím na displej svítit telefonem abych něco viděl. Nastavení jasu a kontrastu na to nemá vliv. Bohužel nyní nemohu najít kde se to zapíná. Máte nějaký tip? Dekuji

  Podsvícení displeje je možné vypnout pouze stažením jasu na nulu. Pokud displej nereaguje na zvyšování jasu zkuste ještě provést reset do továrního nastavení (Menu -> Nastavení -> Expert -> Obnovit nastavení).

 • Datum vložení: 7.9.2017 16:54:12
  Od: Karel Rayman
  Předmět: dotaz na použití LED
  Dobrý den, mám osazen původní přístroj 6804 -U500 , který bez problémů funguje na klasické žárovky /odporová zátěž/ Nyní bych chtěl použít místo nich LED zdroje E27/230V/45W. Můžete mi prosím poradit správý typ přístroje /snímače pohybu + příslušného spínacího prvku ?

  Doporučujeme použít tzv. univerzální relé 6501-0-0049. To ovšem vyžaduje třívodičové zapojení (musí být připojen i nulový vodič).

 • Datum vložení: 6.5.2017 14:49:36
  Od: Katarína Poláčková
  Předmět: regulátor otáček
  Dobrý den, potřebovala bych doporučit vhodný regulátor otáček na malý potrubní axiální ventilátor, s příkonem 40W - typ zde http://www.ventilatory.cz/ventilator-potrubni-dalap-vpi-_ventilator_-1840.html. Také prosím poraďte, jaký typ vypínače k tomuto regulátoru, ostatní vypínače budou řady Future linear, vypínač regulátoru (otočný?) by měl být v trojitém rámečku spolu s vypínači osvětlení. Děkuji Vám za odpověď.

  Podle popisu by měl být použitelný regulátor 3294U-A00130.
  V řadě Future linear k němu bohužel neexistuje kryt. Nouzově lze použít kryt pro otočný stmívač, např. 6599-0-2953. Oproti regulérnímu krytu má ale dvě nevýhody: nemá potisk ani aretaci ve vypnuté poloze. Nicméně mechanicky je s přístrojem regulátoru kompatibilní.

 • Datum vložení: 30.1.2017 16:07:58
  Od: Ladislav Kotal
  Předmět: Automatické rozsvícení po setmění
  Dobrý den, je možné nějak jednoduše zapojit orientační LED světlo 3917U-A00050, aby se automaticky rozsvítilo po setmění a svítilo nepřetržitě celou noc až do rozednění? Chci to použít jako orientační světlo na chodbu domu. Našel jsem pouze spínače s detekci pohybu. A ideálně aby spínač pasoval do rámečků Swing. Děkuji za odpověď.

  Přístroj LED osvětlení neobsahuje soumrakový spínač. Jsou v podstatě dvě možnosti:
  1. Připojéní ke snímači pohybu s relé na výstupu (má i možnost nastavení prahové úrovně osvětlení)
  2. Připojení na externí soumrakový spínač (ten bohužel v nabídce nemáme).

 • Datum vložení: 27.11.2016 14:32:51
  Od: Petra Těšitelová
  Předmět: Nový termostat
  Dobrý den, potřebovali bychom nový prostorový termostat do dětského pokoje. Je jedno jestli bude digitální nebo ,,kolečkový´´. Máme ve zdi spínací strojek č. 3292U-A00001. Jaký termostat je k tomuto strojku kompatibilní? Děkuji za odpověď.

  Je možné použít ovládací jednotku s otočným ovládáním pro designové řady Swing, Tango, Levit, Neo, Element, Time.
  Pro programovatelnou ovládací jednotku je třeba vyměnit i spínací jednotku (3292U-A00003).

 • Datum vložení: 14.10.2016 13:30:17
  Od: Hromada
  Předmět: Radiofrekvenční ovládání
  Dobrý den. Rád bych ovládal přes RF spínače LED svítidla( na 230V nebo 12V). Je to možné pomocí 3299-11508 případně 3299-23338? Děkuji

  Pro ovládání 230V LED svítidel je obecně možné použít jakékoliv přijímače s relé (mají výstup 230 V).
  Tedy i Vámi jmenované také.

 • Datum vložení: 4.10.2016 8:22:27
  Od: Pavel
  Předmět: Snímač pohybu
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možno snímač pohybu nějakým způsobem zastínit tak abych omezil jeho dosah na 1.5m a a omezil jeho úhel snímání. Mám nainstalovaný snímač pohybu s releovým výstupem designové řady element. Děkuji.

  Pro regulaci dosahu lze u některých snímačů (např. Tango 3299A-A22180 B) využít potenciometr SENS umístěný na spodní straně detekční jednotky. Ten ale zkrátí dosah přibližně na polovinu maxima, tj. cca na 5 m.
  Jinak lze jedině experimentovat s nalepením více či méně propustné fólie na čočku snímače.

 • Datum vložení: 3.10.2016 12:12:42
  Od: Tomáš Trubač
  Předmět: Stmívač LED pásků
  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli máte v nabídce stmívač led pásků pro instalaci do zdi, aby se jím dala obsadit další pozice v rámečku. Zatím jsem ve Vaší nabídce našel jen stmívače LED žárovek, kde je potom uvedeno, že není vhodné pro stmívání LED pásků.

  Stmívače LED pásků obecně nabídnout nemůžeme.
  Pokud je LED pásek vybaven zdrojem nebo předřadníkem se standardním rozhraním (1-10 V nebo DALI), příp. je tam možnost fázové regulace, lze ke stmívání použít odpovídající přístroje z naší nabídky.

 • Datum vložení: 23.9.2016 9:58:44
  Od: Jakub
  Předmět: Žaluziové spínače
  Dobrý deň. Riešime dilemu exterierových žaluzii. Na ovládanie nechceme používať dialkové ovládanie ale ovládanie pomocou spínačov. Otázka je či sa dajú exterierové žalúzie ovládať pomocou dvoch spínačov (jeden pri okne a druhý v druhej izbe)

  Pro ovládání jednoho pohonu z více míst nelze použít samotné elektromechaniché spínače / ovládače (tlačítka). Z našeho sortimentu je možné použít kombinaci elektronického přístroje Busch-Jalousiecontrol 6410-0-0378 a mechanického ovládače (tlačítka) 3559-A88345, nebo 2 přístroje Busch-Jalousiecontrol v kaskádě.

Zpět na seznam Zpět na seznam
ABB s.r.o., Elektro-Praga (c) 2006